یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۷

خواص سوره توحید

یا واحد یا احد

با سلام به همه عزیزان و تبریک سال نو البته با تاخیر زیاد

انشاء الله که سالی پر از موفقیت خصوصا موفقیتهای معنوی داشته باشید.

این پست درموردخواص سوره توحید(قل هوالله احد) از دیدگاه احادیث معتبر میباشد

هركه در يك شبانه روز هزار مرتبه سوره توحيد را بخواند نميرد تا جاي خود را دربهشت ببيند يا برايش ببينند. هركه هنگامي كه ميخواهد به بستر خواب رود صد مرتبه سوره توحيد را بخواند گناهان 50 ساله اش بخشيده شود....

هركه ايمان به خدا و روز قيامت دارد خواندن قل هو الله احد را بعد از هر نماز ترك نكند ،زيرا هركه آنرا بخواند خداوند خير دنيا و اخرت را براي او فراهم كند و او و پدر و مادرش و فرزندان آن دو را بيامرزد.

در تشيع جنازه و نماز بر سعد بن معاذ 70 هزار فرشته كه جبرئيل امين هم يكي از آنان بود حضور داشتند پيامبر صلي الله عليه و آله از جبرئيل سوال كردند به چه چيز او لايق نماز شما ها شد؟فرمود :به علت اينكه او سوره توحيد را ميخواند در حالت ايستاده ،نشسته ، سواره ،پياده و رفت و آمدش.

امام صادق صلوات الله عليه فرمود: اي مفضل از همه مردم خود را بوسيله بسم الله الرحيم و قل هو الله احد محافظت كن بخوان ان را از راست و چپ و از مقابل و عقب و از بالا و پائين و چون بر سلطان ظالمي(صاحب منصب ياقاضي ظالم) وارد شدي همينكه نگاهت به او افتاد سه بار سوره را بخوان و بادست چپ بشمار و آنرا ادامه بده تا از نزدش خارج شوي. يكي از اوليا الله ميفرمود شخصي به 6 جهت اين سوره را خوانده بود و در ماشيني بود كه تصادف شد،همه اطرافيان او كشته شدند ولي حتي يك خراش هم روي بدن او ايجاد نشده و سالم ماند.

از حضرت محمد صلي الله عليه و آله نقل شده هركه چهار آيه از اول سوره بقره و آيه الكرسي و دو آيه بعد ازآن ( يعني تا فيها خالدون) را و سه آيۀآخر سوره را بخواند در جان و مالش بدي نبيند و هيچ شيطاني به او نزديك نشود و قران را فراموش نكند. {هر روز مداومت كند}

البته این خواص معنوی مثل امرزش برای متقینی که اهل ولایت امیر المومنین صلوات الله علیه باشند

منبع: اصول کافی

اما عیدی شما :

آپلود فایل بدون دعوت نامه

اسکن فایل های مشکوک با همه انتی ویروسها

  افزایش بی نظیر سرعت سیستم واینترنت با  speed gear

 التماس دعا

نوشته شده توسط غریق بحر معاصی در 8:49 |  لینک ثابت   •